08.10.2019
Altele

Cu 200 angajati in 3 locatii, suntem unul dintre partenerii auto de top din Romania. Motivul succesului nostru: produse exceptionale, orientare spre client si inalta capacitate de munca.

Pentru consolidarea echipei noastre, suntem in cautarea unui coleg

Specialist Marketing

Descrierea postului:

- Monitorizeaza, evaluaeaza si analizeaza evolutia pietei auto si de service auto si cauta oportunitati de vanzare si marketing

-Monitorizeaza activitatea si serviciile competitorilor, efectueaza statistici si analize ale concurentei

- Participa la elaborarea, implementarea si coordonarea planului si a strategiilor de marketing

- Elaboreaza si implementeaza proiectele de marketing

- Analizeaza si identifica cele mai bune canale de comunicare pentru promovarea produselor si serviciilor companiei

- Concepe si implementeaza campaniile online ale companiei

- gestioneaza si concepe continutul din mediile online

- Dezvolta, gestioneaza si intretine relatii cu partenerii, furnizorii si mass media

- concepe si implementeaza evenimente de imagine si promovare ale produselor si serviciilor companiei

Cerinte:

- studii superioare finalizate in specialitate Marketing/Comunicare

- experienta in marketing si PR

- pasiune pentru domeniul auto

- Excelente abilitati de utilizarea a diferitor programe (MS Office, gestionare baze de date, grafica, imagine video)

- Competente avansate de online marketing (campanii de promovare in medii facebook, insta, google ads, etc.)

- Excelente abilitati de comunicare si relationare, organizare, planificare si orientare catre clienti interni si externi

Oferim:

 - Pachet salarial atractiv plus beneficii (tichete de masa, prime, abonament la servicii medicale, biblioteca online, cursuri/teambuildinguri, etc.)

- sustinerea continua a dezvoltarii profesionale si personale

_ posibilitatea de a lucra intr-un domeniu atractiv si plin de provocari

Autoworld
400524 Cluj Napoca
Calea Floresti nr. 145
Telefon 0264-207.400
E-mail  cariere@autoworld.ro