02.03.2020
Consilier vanzari

Cu 200 angajati in 4 locatii, suntem unul dintre partenerii auto de top din Romania. Motivul succesului nostru: produse exceptionale, orientare spre client si inalta capacitate de munca.

Pentru consolidarea echipei noastre suntem in cautarea urgenta a unui

Descrierea postului:

  • Consilierea clientilor cu privire la nevoia de mobilitate
  • Mentinerea si dezvoltarea bazei de date cu clienti
  • Realizarea target-ului lunar/trimestrial de vanzari
  • Achiziţionarea, evaluarea şi vanzarea de autovehicule rulate
  • Realizarea activitatilor de echipa, conform cerintelor superiorului
  • Monitorizarea activitatii concurenţei pe piata
  • Consilierea clientilor cu privire la modalitatile de finantare si intocmirea dosarului de finantare

Cerinte:

  • Experienta relevanta in vanzari
  • Cunostinte tehnice in domeniul auto constituie avantaj
  • Bune abilităţi de operare PC (Word, Excel, Internet)
  • Cunoasterea limbii engleze obligatoriu,
  • Permis de conducere cat B cu experienta relevanta in conducerea autovehiculului
  • Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere
  • Persoana dinamica si proactiva

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Pachet salarial atractiv (salariu fix si bonusuri in funcţie de performante)
  • Pachet de beneficii suplimentare care include servicii medicale premium, diverse prime, card de angajat cu anumite discounturi, etc.
  • Sustinere din partea companiei in dezvoltarea personala si profesionala
  • Mediu de munca placut si dinamic

Trimite-ne CV-ul pe adresa de email: cariere@autoworld.ro

AUTOWORLD VW
400524 Cluj Napoca
Calea Floresti nr. 145
Telefon 0264-207.400